Yük Asansörü

Yük Asansörü

Yük Asansörü

- Yuka Asansör olarak en ağır yükleri olduğu kadar en hafif yükleri de aynı hassasiyetle taşıyacak kabinleri üretmekteki titizliğimiz herkes tarafından bilinmektedir.Fabrika, depo ya da otoparklarda kullanılmak üzere tesis ettiğimiz tüm asansörlerimiz ağır ortam şartlarında başarıyla çalışır.
- Yük asansörleri çift hızlı olarak yapıldığı takdirde ; yüke bağlı olarak kat seviyeleme hataları meydana gelmektedir.Bu sebeple bizler yük asansörünüzün ihtiyacınızı net olarak karşılayabilmesi için genellikle hız kontrollü (inverterli) olarak uygulamaktayız.

- Eğer kuyu üzerinde makine dairesi için uygun bir yer bırakılmadı ise küçük bir odacık ile beraber orta yükseklikteki tesisler için hidrolik tahrikli yük ve araç asansörlerini uygulamaktayız.Hidrolik asansörler elektrikli asansörlere göre daha sessiz çalışırlar.

- Yuka Asansör olarak bizler asansörünüzde ne taşımak isterseniz ihtiyacınıza göre yüksek teknoloji ürünleri olan asansörleri hizmetinize sunmaktayız.

- Kapılarımız ise isteğe göre üretilen istenilen yükseklikte ve genişlikte yarı otomatik veya tam otomatik olabilir.

- Yük ve Araç asansörlerinde özellikle zeminin kaymaz malzemeden seçilmesi gerekmektedir. Bu sebeple Yuka Asansör olarak kullanmış olduğumuz yük asansörü kabinleri, yüksek kapasiteli tekerlek yüklerine karşı destek sağlamak için taban kısımları ilave özel malzemeler ile güçlendirilmiştir.Kabin duvarları ise istediğiniz herhangi bir RAL renginde boyanabilir.

- Bir yük asansörü nasıl çalışır temel öğelerini kullanarak anlatmaya çalışalım; Yük taşıma asansörleri yüklerin yer değiştirmesi yada yükseltilmesi için kullanılırlar. Ağırlıklar genelde yada hidrolik sistemler kullanılarak yada karşıt ağırlık kullanma prensibleri uygulanarak istenen düzeye çıkarılırlar. Hidrolik sistemlerde kullanılacak sıvılar elektrikli motorlar ile kaldırılacak yükü yükseltecek pistonlara pompalanır. Bu pistonlarda sıvının tek yönlü olarak akışını sağlayacak vanalar bulunmaktadır. Yük asansörleri taşıdıkları yükler açısından çeşitli farklılıklar içerebilmektedir.

- Yük taşıma amaçlı asansörlerin başlıca çeşitleri ve kullanılma amaçlarını şunlardır; Hidrolik sistemli yük asansörü sistemi çok katlı olmayan yapılarda yüklerin bir ortamdan başka bir ortama transfer edilmesi amacıyla tasarlanmış yapıdadırlar. Hidrolik asansörler çalışma şekilleri bakımından çok az gürültü yaparlar. Genellikle ağır yüklerin kısa mesafeli taşınması işlemlerinde kullanılırlar. Bakımları az maliyetleri düşüktür. Halatlı yük asansörleri hidrolik sistemli yük taşıma sistemlerine oranla daha fazla yük taşıma ve daha yüksek mesafeler arasında taşıma yapabilmek amacıyla kullanılmaktalar.

- Rampalı yük taşıma asansörleri yer tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılan asansörlerdir. Sağladıkları yer tasarrufu yük taşıma amacıyla kullanılan platformlarının hareketli olmasındandır. Bu tip yük asansörü modellerinde yük taşıma platformunu katlamak ve yer değiştirmek mümkün olmaktadır. Son olarak makaslı yapı diye tarif edilen yük asansörü modeli diğer modellere göre daha fazla ağırlığı taşınması gereken daha geniş yapılı asansörlerdir. Hareketli yük taşıma platformları dikey olarak hareket eder. Bu tip asansörler genellikle iş platformu yada personelleri daha yükseğe çıkarmak için kullanılır.